Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už žádná přepadení. Lesopark mezi Porubou a Plesnou budou hlídat kamery

Přechod z Plesné do Poruby je už roky nebezpečný. V minulosti se v ulici Hrabek, která částečně vede hustým lesem, stalo hned několik loupežných přepadení. K dalšímu došlo letos v polovině března, což vyvolalo jednání mezi oběma ostravskými obvody.

Děsivý zážitek si prožila 18 letá dívka z Plesné. V polovině března ji v ulici Hrabek fyzicky napadl zatím neznámý mladík, kterému ze strachu vydala osobní věci a platební kartu. Stalo se to ve večer, když se vracela domů přes lesopark od autobusové zastávky na ulici Průběžná v Porubě. Případem se zabývá nejen policie, ale také Poruba a Plesná.

Pavel Hrbáč, starosta MOb Ostrava-Plesná: “Ulice Hrabek, je to vlastně hlavní přechod do Poruby na autobusy pro děti vlastně do školy, protože spousta dětí navštěvuje ZŠ Sekaniny atd., takže toto je přirozený přechod. A bohužel ten les svádí nejen k hezkým procházkám přes den, ale i k nepříjemnostem večer."

Problém by mohl vyřešit zejména kamerový systém a taky větší počet lamp veřejného osvětlení

Anketa: návštěvníci lesoparku: "Někdy mám strach, večer ale, když je tma." 
"Když je světlo jakoby se nebojím, ale po tmě bych se asi bála."
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: "Máme tady dneska k ruce městskou policii, se kterou řešíme, zda bychom tady mohli umístit například kamerový systém. Bavili jsme se o třech místech, která by to potřebovala. Bavili jsme se také o tom, že by bylo dobré tady umístit lampu. Je tam jeden takový nahoře nepřehledný úsek poměrně. Je pravda, že nám to trošku komplikují někteří vlastníci pozemků."

Než se vše vyřeší, bude nebezpečný úsek pod dohledem strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy