Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Liberty Ostrava obdržela všechny peníze za prodej emisních povolenek, firma zaměstnancům vyplatila odměny

LIBERTY Ostrava již má na účtu 100 % částky za prodej přebytečných emisních povolenek. Společnost to oznámila v tiskovém prohlášení s tím, že všem zaměstnancům byla vyplacena odměna k 70. výročí huti a že firma bude mít možnost tyto povolenky koupit zpět, a to za pevnou, nižší cenu, bez ohledu na to, jaká bude v dané době cena povolenek na trhu.

Společnost obdržela částku 1,24 miliardy korun za prodej jednoho milionu údajně nadbytečných povolenek své sesterské firmě LIBERTY Galati. Z transakce plyne podle vyjádření firmy zisk 260 milionů korun, který byl použit na výplatu odměny zaměstnancům k 70. výročí založení huti. Odměnu 13.070,- korun čistého už měli dostat všichni zaměstnanci firmy. Součet těchto odměn je celkem 134 milionů korun, zbylá část zisku z transakce s povolenkami má být využita na investiční projekty v LIBERTY Ostrava. 

Ajay Aggarwal, člen představenstva LIBERTY Ostrava: „Stejně jako pro jiné velké průmyslové firmy je pro podniky skupiny LIBERTY Steel Group obchodování s povolenkami běžnou součástí jejich podnikání. Jeho součástí jsou transakce prodeje a nákupu povolenek podle momentálních potřeb a ceny na trhu. Povolenky byly koupeny od ostravské huti, aby mohla těžit z výhod této transakce."
Václav Habura, ředitel pro výrobu v LIBERTY Ostrava: “Huť dosáhla v 1. čtvrtletí nejlepších výsledků od roku 2016. Vyrobili jsme 550 tisíc tun a vytvořili hrubý provozní zisk ve výši 1,6 miliardy korun. Nyní je nezbytné, abychom pokračovali v našem běžném fungování a soustředili se na výrobu a plnění potřeb našich zákazníků a snažili se současnou situaci na trhu, která je nejpříznivější za poslední roky, využít co nejlépe. Nadále pracujeme na přípravě rozvoje a modernizace, abychom huti zajistili budoucnost a zaměstnancům a regionu smysluplnou a kvalifikovanou práci po další desetiletí. K tomu je ale zapotřebí, abychom pracovali jako jeden tým. Jen tak udržíme ziskové podnikání a zajistíme huti potřebnou udržitelnost.” 

Zaměstnanci huti ve středu 5. května protestovali před branami podniku. Na mítinku se sešlo několik stovek lidí. Do huti přijel vyjednávat i ministr průmyslu a obchodu Havlíček a setkání se zúčastnil i ministr kultury Lubomír Zaorálek. Firmě se nyní daří a zaměstnanci se tedy o práci neobávají. Přesto ale přišli dát majiteli najevo, že nemůže svými kroky ohrožovat budoucnost fabriky. Několikrát deklarovali, že jsou připraveni zcela ochromit fungování podniku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků