Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Liberty Ostrava obdržela všechny peníze za prodej emisních povolenek, firma zaměstnancům vyplatila odměny

LIBERTY Ostrava již má na účtu 100 % částky za prodej přebytečných emisních povolenek. Společnost to oznámila v tiskovém prohlášení s tím, že všem zaměstnancům byla vyplacena odměna k 70. výročí huti a že firma bude mít možnost tyto povolenky koupit zpět, a to za pevnou, nižší cenu, bez ohledu na to, jaká bude v dané době cena povolenek na trhu.

Společnost obdržela částku 1,24 miliardy korun za prodej jednoho milionu údajně nadbytečných povolenek své sesterské firmě LIBERTY Galati. Z transakce plyne podle vyjádření firmy zisk 260 milionů korun, který byl použit na výplatu odměny zaměstnancům k 70. výročí založení huti. Odměnu 13.070,- korun čistého už měli dostat všichni zaměstnanci firmy. Součet těchto odměn je celkem 134 milionů korun, zbylá část zisku z transakce s povolenkami má být využita na investiční projekty v LIBERTY Ostrava. 

Ajay Aggarwal, člen představenstva LIBERTY Ostrava: „Stejně jako pro jiné velké průmyslové firmy je pro podniky skupiny LIBERTY Steel Group obchodování s povolenkami běžnou součástí jejich podnikání. Jeho součástí jsou transakce prodeje a nákupu povolenek podle momentálních potřeb a ceny na trhu. Povolenky byly koupeny od ostravské huti, aby mohla těžit z výhod této transakce."
Václav Habura, ředitel pro výrobu v LIBERTY Ostrava: “Huť dosáhla v 1. čtvrtletí nejlepších výsledků od roku 2016. Vyrobili jsme 550 tisíc tun a vytvořili hrubý provozní zisk ve výši 1,6 miliardy korun. Nyní je nezbytné, abychom pokračovali v našem běžném fungování a soustředili se na výrobu a plnění potřeb našich zákazníků a snažili se současnou situaci na trhu, která je nejpříznivější za poslední roky, využít co nejlépe. Nadále pracujeme na přípravě rozvoje a modernizace, abychom huti zajistili budoucnost a zaměstnancům a regionu smysluplnou a kvalifikovanou práci po další desetiletí. K tomu je ale zapotřebí, abychom pracovali jako jeden tým. Jen tak udržíme ziskové podnikání a zajistíme huti potřebnou udržitelnost.” 

Zaměstnanci huti ve středu 5. května protestovali před branami podniku. Na mítinku se sešlo několik stovek lidí. Do huti přijel vyjednávat i ministr průmyslu a obchodu Havlíček a setkání se zúčastnil i ministr kultury Lubomír Zaorálek. Firmě se nyní daří a zaměstnanci se tedy o práci neobávají. Přesto ale přišli dát majiteli najevo, že nemůže svými kroky ohrožovat budoucnost fabriky. Několikrát deklarovali, že jsou připraveni zcela ochromit fungování podniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy