Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

53letý cyklista zemřel po srážce s autem na cestě z Ostravice na Staré Hamry, řidič neměl šanci zareagovat

Policisté vyšetřují tragickou nehodu, která se v neděli 9. května po čtrnácté hodině stala na cestě mezi Ostravicí a Starými Hamry. 53letý muž z Frýdecko-Místecka jel na jízdním kole po chodníku souběžně se silnicí čísla I/56. Najednou ale vjel na silnici do jízdní dráhy osobnímu autu. Řidič už nestačil reagovat. O nehodě informoval mluvčí PČR René Černohorský.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Na tuto situaci 44letý řidič slovenské národnosti nestačil adekvátně ihned zareagovat a došlo tak ke střetu automobilu s jízdním kolem a k odhození cyklisty mimo pozemní komunikaci do přilehlého pole."

Muž při nárazu a pádu utrpěl těžká zranění. Na místo kromě sanitního vozidla Rychlé záchranné služby s lékařským personálem přiletěla i helikoptéra Letecké záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Třiapadesátiletý muž byl po střetu s automobilem v bezvědomí a bezdeší, základní resuscitaci zahájili ještě před příjezdem záchranářů svědkové nehody. Snaha o obnovení srdeční činnosti pokračovala dále za použití přístrojové techniky a léků a byla nakrátko úspěšná. Následně však došlo opět k srdeční zástavě. Přes využití všech prostředků, včetně přístroje zajišťujícího srdeční masáž, podlehl cyklista na místě mnohočetným poraněním, která utrpěl."

René Černohorský, mluvčí PČR: "I přes prováděné resuscitace cyklista na místě svým zraněním podlehl a byla u něj nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových, omamných či psychotropních látek a jedů. U řidiče osobního vozu vyzněla orientační dechová zkouška negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na částku v několika sto korun."
René Černohorský, mluvčí PČR: "Celá výše uvedená tragická záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci a v součinnosti s frýdeckomísteckými kriminalisty."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy