Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní prvky už jsou v provozu. V Ostravě-Jihu osvěžují vzduch fontány a mlhoviště

V Ostravě-Jihu už spustili všechny fontány. Celkem jich je v obvodu 6. Vzduch osvěžuje také jedno mlhoviště u Savarinu a k osvěžení lidem slouží i pítka, která najdou mimo jiné v oblíbeném lesoparku Bělský les.

Lidem v Ostravě-Jihu už zpříjemňují veřejný prostor fontány. Včetně zrekonstruované kašny před poliklinikou v Hrabůvce, která má letos premiéru. V provozu jsou i pítka a také mlhoviště u Savarinu.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “My si tady hrajeme s koníky. Je to úplně boží.”
“Mi se to taky líbí.”
“Líbí se mi to náměstí. Nejprve jsem byla trochu skeptická, ale teď, jak už je tu ta tráva a ty fontány, moc pěkné.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Velkým trendem jsou v poslední době takzvaná mlhoviště. Naše první mlhoviště je u Savarinu a já pevně věřím, že se nám podaří zrealizovat ještě další, protože je to věc, která má opravdu pozitivní vliv na život ve městě.”

Okolní vzduch dokáže v parném létě ochladit až o několik stupňů Celsia. 

Chystá se také rekonstrukce některých fontán. Moderní technologii by měla získat například kašna na náměstí SNP před kulturním domem Akord.

Tomáš Grabovský, technický provoz, TSOJ: “Tři fontány už jsou vybaveny moderní technologií. Jedna fontána je napájená solární energií. Bude modernizovaný provoz tak, aby vyhovoval moderním požadavkům."

Občerstvit se můžete i v Bělském lese, kde najdete hned dvě pítka. Jedno u grilovacího altánu a druhé kousek od dětského hřiště. Ty mají na starost Ostravské městské lesy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy