Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný déšť zaměstnal hasiče, nejčastěji čerpali vodu a odklízeli bahno

Moravskoslezští hasiči mají za sebou bezmála 50 výjezdů kvůli vydatnému středečnímu lijáku. Především čerpali vodu a odklízeli bahno. Nejvíce práce měli v Šilheřovicích, kde voda z přeteklých rybníků zatopila několik desítek domů. V bohumínské nemocnici zatopila dokonce sklep s elektrorozvodnou.

Středeční večerní lijáky opět zaměstnaly hasiče napříč Moravskoslezským krajem.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Profesionální a dobrovolné jednotky nejčastěji čerpaly vodu v okresech Opava, Karviná a Frýdek-Místek, také ale odklízely bahno, především na Hlučínsku."

Události, ke kterým hasiči vyjížděli, se obešly bez zranění. Pouze jednoho chlapce a seniorku museli evakuovat z rodinného domu v Šilheřovicích na Opavsku do bezpečí a sucha.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Většina zásahů se odehrála po 20. hodině a skončila do středeční půlnoci, „pouze“ na území obcí Šilheřovice, Hať a Píšť se bude ve čtvrtek pokračovat s odklízením nánosů bahna v domech i na silnici."

Na čerpání vody (a odklízení bahna) ze dvou přeteklých rybníků, která zatopila několik desítek domů v Šilheřovicích podél Šilheřovického potoka, se od středečního večera podílelo 9 jednotek hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Městské nemocnice Bohumín vyjelo ve středu večer pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Ze sklepa s elektrorozvodnou musely odčerpat vodu, která dosahovala až metrové výšky."

Zásah hasičům zabral víc než dvě hodiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy