Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobové fotografie na zastávkách MHD. Čekání na autobus už v Porubě není taková nuda

Vybrané zastávky MHD v Ostravě-Porubě zdobí dobové fotografie. Obvodu se tak podařilo zrealizovat další z návrhů projektu Zelená Porubě z roku 2019. Jde o návrh s názvem Historické zastávky.

Na celkem 8 zastávkách městské hromadné dopravy se teď lidé mohou seznámit s historií Ostravy-Poruby. Zpříjemní si tak čekání na autobus. Nápad zrealizovat historické zastávky uspěl v participativním rozpočtu Zelená Porubě v roce 2019.

Jakub Moravčík, autor návrhu: “Určitě mě potěšilo, že ten můj návrh uspěl. Akorát škoda, že ta situace a to vládní opatření to tak hrozně zdržely.”

Realizace se protáhla i kvůli nepříznivému počasí a problém byl i se sháněním dobových fotografií.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Spousta těch historických fotografií, i když existují, tak podléhají autorským právům, ale hodně nám pomohl Archiv města Ostravy a spoustu fotek jsme vybrali i ze soukromého archivu pana Otakara Zdvihala.”

Fotografie na zastávkách MHD byly vybrány tak, aby odpovídaly historii daného místa a jeho okolí.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Například ta zastávka Karola Šmidkeho na 8. obvodě zobrazuje výstavbu stadionu Arrows a pohled na ten 8. stavební obvod, jak se začal stavět a tady u Domova sester jsou moc pěkné ty zastávky z výstavby Domova sester.”

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Hodně se to změnilo tady za tu dobu, co jsem tady. K lepšímu. Je to pěkné, i zeleně je tady hodně. Ta Poruba se mi zdá, že je pěkně jako udělaná.”

“Já nepocházím z tohoto kraje. Já jsem se tu v 60. letech přestěhovala, tak to se nedá přirovnat. Teď je Poruba hezká, zelená prostě. Postavily se nové hezké domy, tak se mi tu líbí.”

Ne všechny zastávky byly na realizaci vhodné. Vybíraly se zastávky ve vlastnictví Poruby, které jsou navíc prosklené, aby na nich fotografie krásně vynikaly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy