Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hromadná nehoda několika aut a cisterny zablokovala silnici I/48 u Starého Jičína

Hromadná nehoda čtyř aut včetně cisterny zablokovala hlavní tah silnice I/48 za Starým Jičínem. Na místo zamířily všechny složky IZS včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Dva lidé skončili s vážným zraněním v nemocnici. Na vině je zřejmě vysoká rychlost v kombinaci s aquaplaningem po přívalovém dešti.

Řidič Škody Rapid dostal na mokré silnici aquaplaning a následně smyk. Na čtyřproudé silnici se dostal do protisměru a srazil se s protijedoucí cisternou na pohonné hmoty. Ta měla být naštěstí prázdná.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Cisterna po střetu přejela do protisměru a do ní postupně narazily dvě dodávky, jedoucí ve směru na Hranice. Třetí dodávka, jedoucí v tomto úseku nedobrzdila, včas nezareagovala na vzniklou situaci a narazila do trosek z jednotlivých vozů."

Nehoda byla ohlášena kolem půl čtvrté odpoledne za Starým Jičínem ve směru na Hranice před sjezdem na Palačov. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, záchranáři a policisté. Povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Řidič z jedné dodávky byl převezen se středně těžkým zraněním do nemocnice v Novém Jičíně. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž, ve věku pětačtyřiceti let, byl ošetřen se středně těžkými poraněními dolní a horní končetiny. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, podali léky tlumící bolest a po dalších opatřeních byl předán na úrazové ambulanci novojičínské nemocnice.

Řidiče Škody Rapid museli hasiči vystříhat. Na místě zasahovaly čtyři posádky zdravotnické záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětadvacetiletý muž musel být ze zdemolovaného automobilu vyproštěn hasiči. Utrpěl vážná vícečetná poranění v oblasti hlavy a hrudníku, zasahující lékaři vyslovili podezření na poranění páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován vrtulníkem do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě."
René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Byl u něj nařízen odběr biologického materiálů ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. U ostatních účastníků dopravní nehody orientační dechové zkoušky negativní."

Ke zranění žádné jiné osoby pravděpodobně dále již nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na několik stovek tisíc korun.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Silnice byla a je po dobu prvotních procesních úkonů a po dobu práce jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému zcela uzavřena, provoz byl řízen novojičínskými dopravními policisty a odklon byl prováděn přes obec Starý Jičín."

Odstraňování následků nehody trvalo až do večerních hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy