Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola řidiče u Bohumína odhalila 4000 cigaret a kilo tabáku bez kolku

4000 kusů cigaret a kilo tabáku bez platné nálepky objevili celníci při kontrole osobního auta u Bohumína. Řidič tvrdil, že vše koupil ve Starém Bohumíně od neznámého člověka mluvícího lámanou češtinou. Celníci tak během jedné kontroly zabránili daňovému úniku za 15 500 korun.

Kontrolu prováděli celníci ve středu odpoledne na dálnici D1 u Bohumína. Hlídka ostravského mobilního dohledu se zaměřovala právě na přepravu, skladování a prodej vybraných výrobků zatížených spotřební daní. 

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MSK: "Na parkovišti čerpací stanice u dálnice celníci zastavili osobní vozidlo Škoda Karoq. Představili se slovy „CELNÍ SPRÁVA“, prokázali služebními průkazy a dotázali se řidiče, zda přepravuje nějaké vybrané výrobky. Řidič sdělil, že veze tabák, který byl uložen v igelitové tašce pod sedadlem spolujezdce."

Byl ve dvou sáčcích a nebyl opatřen tabákovou nálepkou. Poté celníci přistoupili ke kontrole celého vozidla. V prostoru zadních sedadel na podlaze byly dvě tašky, ve kterých se nacházelo 20 kartonů cigaret, také bez řádné tabákové nálepky.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MSK: "Řidič hlídce sdělil, že vše koupil ve Starém Bohumíně od občana mluvícího špatnou češtinou, pravděpodobně Slovák nebo Bulhar. Za cigarety zaplatil 600 korun za jeden karton a za kilogram tabáku 500 korun. K neznačeným tabákovým výrobkům nepředložil žádné nabývací doklady."

Celníci svou činností zabránili daňovému úniku ve výši 15 500 korun.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MSK: "Není pochyb, že kontroly tohoto typu jsou efektivní, neboť opakovaně přispívají k odhalování nelegální činnosti v Moravskoslezském regionu."

Zboží bylo předáno pracovníkům odboru Pátrání Generálního ředitelství cel k dalším úkonům vedeným v trestním řízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy