Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě je více motýlů i včel. Každoročně tady zvyšují počet květinových luk

V Porubě každým rokem zvyšují počet květinových luk. A to hned ze dvou důvodů. Ten hlavní je, že louky zadržují vodu v krajině. Další je ten, že to má velmi pozitivní vliv na hmyz. Do měst se tak vrací motýli, včely a čmeláci, kterým dřív chyběla potrava.

Poruba je čím dál pestřejší. Alespoň co se týče druhů rostlin, které tady každoročně vysadí. Jde zejména o různé cibuloviny a luční květiny. Navíc se v obvodu snaží o diferenciální seč. Vznikají tak malé ostrůvky trávy, které se nesekají tak často.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tradičně už Hlavní třídou začínáme. V tomto roce jsme udělali výsadbu takových speciálních tulipánů, dále pak ty hlavní trasy 17. listopadu, B. Nikodéma, tam je opravdu několik desítek tisíc narcisů a taky Jilemnického náměstí, tam je již tradičně květinová louka.”

Zcela nová luční louka, která dostala název medová, momentálně vzniká na konci frekventované Hlavní třídy. Jde o prostor o velikosti asi 2 a půl tisíce metrů čtverečních, který se musel předem připravit.

Renáta Hoviacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: “Tyhle záhony si jakoby vyčistíme, vysejeme tam letničky a v příštím roce už se nebudou vysévat letničky, ale nějaká luční směs, která bude trvalá.”

Do té doby se veškeré záhony musí neustále zbavovat plevele.

Anketa: pracovnice technických služeb: “To se pleje furt dokola. Prostě začneme od Leninky a až dolů a zase nahoru.”

V Porubě nevysazují předpěstované letničky, ale vysévají semínka. Ušetří tak třetinu ceny.

Nahlásit chybu


K tématu
LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail