Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči opět rozváželi desetitisíce antigenních testů pro školy

Hasiči rozvezli do 22 obcí s rozšířenou působností v Moravskoslezském kraji dalších 339 tisíc antigenních testů. Školy si je vyzvednou z těchto zásobených radnic, mají na to čas do pátečního odpoledne, jak tomu je například u ostravského magistrátu.

Antigenní testy byly přivezeny v úterý ze skladu státních hmotných rezerv v Praze vozidly Záchranného útvaru Hlučín. Největší část opět zůstala podle pečlivého rozdělení pracovníky krajského úřadu přímo v Ostravě – přes 101 tisíc testů. O rozvoz do Ostravy se tradičně postarali dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic s nákladním automobilem.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při dvou předchozích hasičských rozvozech (během dubna 2021) šlo do MS kraje celkem 833 tisíc školních testů, z toho na Ostravu tehdy vyšla téměř třetina sad. Hasiči k rozvozu používají pět velkých dodávek HZS MSK a nákladní automobil radvanických hasičů."

Hasiči od loňského jara, kdy vzniklo v objektu bývalé stanice v Ostravě-Hrabůvce Krajské distribuční centrum pro covid, přijali do tohoto „skladu“ a pak odtud následně rozváželi miliony roušek a respirátorů, ochranných obleků, štítů, zdravotnických rukavic a čepic. Tímto centrem prošlo i několik desítek přístrojů na podporu dýchaní pro ostravské a další nemocnice.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Profesionální hasiči organizují „rozvážkovou“ koronavirovou službu pro celý Moravskoslezský kraj už více než rok. Zajišťují rozvoz vakcín proti covidu, testovací sady a respirátory pro školy a dalších ochranné pomůcky. Spolupracují s Krajským úřadem, lékárnou Fakultní nemocnice Ostrava, se Záchranným útvarem HZS ČR v Hlučíně a s několika jednotkami dobrovolných hasičů z Ostravy a okolí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyS-projekt plus, a.s. - pracoviště

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace - Kostelecká

od 19 730 do 28 920 Kč/měsíc

Detail

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trhové Sviny, Nové Město 228 - pracoviště České Budějovice

od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail