Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Stavbaři pokročili na budoucím obchvatu Krnova

Stavbaři zásadně pokročili na vznikajícím obchvatu Krnova. Ten postupně roste na trase vedoucí mezi územím města a hranicemi s Polskem. Na trase je 141 stavebních objektů.

Některé z objektů jsou už dokončeny. Stavbaři během uplynulých týdnů také dosypávali krajnice a řešili ornici ve svazích. Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla už také proběhla pokládka mechanicky zpevněného kameniva, vznikly odvodňovací žlaby a položena je i dlažba.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “U západního napojení obchvatu prošla vyfrézováním stávající komunikace před navezením materiálu do tělesa násypu. Vedle byly položeny kamenné obrubníky a osazený propustek už je také standardně obsypán. Kromě zpevnění krajnic dělníci dokončili téměř půlkilometrový odkop stávající komunikace a na levém svahu silnice I/57 byla rozprostřena ornice. Na místě je i zahlásit i pokrok na stavbě mostů. U estakády přes Albrechtickou ulici byla namontována svodidla, zároveň se zde prováděly i nezbytné úpravy pod mostem (např. stavba schodiště). V případě estakády přes řeku Opavici byla dokončena přechodová deska a izolace pod bočními římsami, ze spodní strany estakády už máme připravenu plochu pro odláždění u cyklostezky.”

Obchvat Krnova bude mít skoro osm kilometrů. Na stovkách metrů budou protihlukové stěny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy