Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ZOO získala dvouletého samce lva indického, lidé už ho mohou vidět ve venkovním výběhu

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava získala dvouletého lva indického. Mladý samec byl přivezen minulou středu ze Zoo Frankfurt. Informovala o tom mluvčí zahrady Šárka Nováková. Zvíře nejprve pobývalo pouze ve vnitřních prostorech, až později chovatelé přistoupili ke zpřístupnění venkovního výběhu.

Podle mluvčí Šárky Novákové bude kvůli lvímu samci uzavřen návštěvníkům Pavilon indických zvířat. Chovatelé chtějí dát zvířeti dostatek klidu na seznámení s novým domovem. 

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Ode dneška smějí zoologické zahrady za daných podmínek otevřít návštěvníkům i expozice uvnitř pavilonů. Návštěvníci Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava tak mohou opět zavítat mezi papuánské plazy a ryby nebo do prostředí deštného lesa západní Afriky. Některé prostory ale zůstanou i nadále uzavřeny."
Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Z důvodu příjezdu nového samce lva indického zůstává prozatím uzavřen Pavilon indických zvířat. Lev byl dovezen ve středu 19. května z německé Zoo Frankfurt. Jedná se o mladého jedince narozeného v roce 2018. Po vypuštění z transportní bedny zůstal nějakou dobu ve vnitřních prostorech, nyní má k dispozici i venkovní výběh přímo u pavilonu, kam může dle libosti vycházet, a postupně se tak seznamovat s novým prostředím. Od lvice bude určitou dobu ještě oddělen, nicméně zvířata na sebe vidí a slyší se. Uzavřen zůstane i pavilon Malá Amazonie, který má velmi malou kapacitu a podle aktuálních nařízení by do něj směly vstoupit pouze dvě osoby." 

Pracovníci zoo budou možná o víkendu uzavírat i další pavilony, pokud by víkendová návštěvnost byla vysoká. Podle mluvčí by nebyli schopni zajistit dodržování proticovidových opatření a podmínek. Většina zvířat ale bude k vidění ve venkovních expozicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy