Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jan Kempa zdolává kilometry na podporu hendikepovaných, o víkendu poběží v Beskydech

Nezvyklý fyzický výkon se rozhodl podat Jan Kempa z Ostravy. Plaváním, jízdou na kole nebo během po horách zdolává bezmála 700 kilometrů, aby získal finanční prostředky pro trénování fyzicky nebo mentálně hendikepovaných dětí a dospělých.

Po Beskydech bude o tomto víkendu běhat ostravský sportovec a trenér Jan Kempa. Ten se rozhodl vybrat 226 tisíc korun na cvičení hendikepovaných sportovců a vzdělávání jejich trenérů. Za každou tisícikorunu uběhne v horském terénu jeden kilometr, takže v součtu jich bude 226. Stejnou vzdálenost ale už v tomto měsíci zdolal dvakrát.

Jan Kempa, sportovec, trenér: “Jde o to, že ten projekt Makám srdcem trvá celý měsíc, celý květen. Hned 1. května to bylo 226 km na kolečkových běžkách, které už jsem ujel. A potom to bylo 15. května, to byl klasický Ironman, což je 4 km plavání, 180 km na kole a 42 běh. To dělá v součtu taky 226 km. A teď mě čeká poslední výzva přeběhnout Beskydskou sedmičku tam a zpátky, což bude dělat taky 226 km, ještě nějaké kilometry navíc se tam musí naběhat.”

Sbírku mohou podpořit také všichni ostatní. Buď přímo penězi na stránkách projektu nebo mohou aktivně zdolávat další kilometry, které sponzor promění v peníze. Ty pak budou použity na odborné školení trenérů hendikepovaných sportovců.

Stanislava Panáková, trenérka: “Je to jiné od prvopočátku trénování. Ten trénink musí být samozřejmě individuální, je to namáhavější, musíte si zjistit diagnózu toho člověka, nebo dětí. Jestli jsou to děti s vrozenou vadou, nebo dospělí po úraze či nehodě.”
Stanislav Kupčík, předseda spolku Colliery srdcem: “My se zaměřujeme hlavně na trénování běžné handicapované populace, ne na nějaké vrcholové sportovce, na paralympioniky. Podpora trénování hendikepovaných lidí by se měla časem rozšířit i do dalších měst.”

Projekt mohou lidé podpořit o víkendu například na Pustevnách, Lysé hoře a dalších místech v Beskydech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy