Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěší trasou skrz republiku tam a zpět vytvořil chodec Josef Holoubek 3 nové rekordy

Josef Holoubek se rozhodl podpořit péči o předčasně narozené děti. V průběhu své pěší cesty skrz republiku už vytvořil 3 nové rekordy a protože jeho pouť dále pokračuje, měl by si na své konto brzy připsat další prvenství.

V sobotu 1. května vyšel na svou pěší pouť Josef Holoubek, který se rozhodl vytvořit několik rekordů ve zdolání trasy mezi nejvýchodnějším a nejzápadnějším bodem republiky, a to zcela sám bez podpůrného týmu. Ve středu v podvečer se po 19 dnech vrátil zpátky na východ se třemi novými rekordy.

Josef Holoubek, chodec rekordman: “Já jsem plný euforie. Bylo to báječné, vlastně 19 dní po celé cestě. Neměl jsem ani jednu negativní zkušenost. Potkával jsem celou dobu naprosto báječný lidi.”

Lidé se zajímali, jak se chodci na jeho cestě daří a nabízeli pomoc, včetně noclehů.

Josef Holoubek, chodec rekordman: “Nejčastější otázky na cestě byly, jestli mám dvoje boty. Tak ne, nemám. Měl jsem jedny boty, protože jdu na lehko. A jestli se nebojím, a na to já jsem vždycky odpovídal, že chodím 70 či 75 km denně, to jestli se pak večer bojím, kde budu stavět stan, to je úplně to poslední, na co myslím. Já chci postavit stan, zalézt do spacáku, usnout.”

Při návratu chodce přivítali zástupci jablunkovské a bukovecké radnice, kteří mu poděkovali za to, že výtěžkem ze sbírky, která je s cestou spojená, pomáhá předčasně narozeným dětem.

Daniel Hořava, místostarosta Bukovce: “Velký obdiv. Já bych to nedal, každopádně i když člověk chodí, ale to bych nikdy v životě neušel. Myslím si, že to je dobré, protože jak říkal, v každé rodině je někdo, kdo se dříve narodil. Můj sen se narodil taky vlastně o 6 týdnů dříve.”

Už v pátek Josef Holoubek startuje na další pěší pouť, tentokrát z nejsevernějšího bodu do nejjižnějšího a zpátky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy