Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horské chaty v Beskydech se připravují na letní tábory, čekají za jakých podmínek se budou moci konat

Koronavirová omezení se sice postupně rozvolňují, organizátoři letních táborů však stále nemají definitivní instrukce o podmínkách, za jakých se budou dětské pobyty konat.

Stáhnout video

Oni i provozovatelé středisek se preventivně připravují na podmínky, jaké platily loni. Se začátkem letních prázdnin vyrazí na svůj tábor například děti z Rychvaldu. Tradičně jezdí na Horskou chatu Studeničné na Jablunkovsku.

Josef Wawrzacz, provozovatel Horské chaty Studeničné: “Na chatě se to trochu upravuje, aby to bylo připravené na sezonu pro ty naše děti. Jestli to vůbec přijde, ale myslím, že by měly nastoupit, aby to bylo jako loni. Loni se dělalo super, ta ta sezona dopadla celkem dobře, jsme měli úplně plno. Celkem to vyšlo a doufejme, že letos to bude ještě lepší. Je to tam zajištěné. Děti jsou odděleny od běžného provozu, od turistů. Mají zvlášť bufet, mají zvlášť své posezení venku, takže je to ohraničené, dezinfikované, takže já myslím, že by problémy neměly být.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “My konáme 4 turnusy, desetidenní. Kapacita je 160 dětí. Věříme tomu, že ty tábory se uskuteční, že to bude jako loni a v červenci se v těch Beskydech opravdu sejdeme.”
Josef Wawrzacz, provozovatel Horské chaty Studeničné: “Čekáme, až se uvolní ta situace a měli by to pustit a doufejme, že bude ta klientela a že to vyjde to léto. U nás tady převážně jezdí jak Havířov, Karviná, Ostrava, máme tady různé oslavy, padesátky, svatby, míváme školičky v přírodě, školské výlety. Klienti se přijdou ubytovat a jdou na túry nebo na kole, takže ta chata je potom plně obsazená.”

Na poslední instrukce, podle kterých se budou letní tábory řídit, čekají také v Horském hotelu Kozubová.

Bedřich Wasserburger, provozovatel Horského Hotelu Kozubová: “Epidemiologická situace může být různá, a to zatím samozřejmě ještě nevíme. Je důležité, co bude. My se tomu umíme přizpůsobit tím, že tady máme několik prostor, které navzájem můžeme oddělit. Můžeme třeba udělat samostatný prostor pro stravování ubytovaných hostů, samostatně pro návštěvníky. Máme tady dvě velké terasy venkovní, takže se připravujeme i na možnosti, že nějaká limitace bude.”

O možnosti přihlásit děti na tábor se v těchto dnech zajímají jejich rodiče.

Martina Horáková, rodič: “V loňském roce se syn zúčastnil tábora, který byl tady na Kozubové. V letošním roce budeme velice rádi, pokud budeme moci využít služeb, zázemí a krásného prostřední na Horském hotelu Kozubová. Takže se ptám, jestli se i letos bude tábor pořádat.”
Zuzana Varcopová, provozní Horského Hotelu Kozubová: “My už jsme připravení na letní sezonu. Máme všechno nachystané, K dispozici je multifunkční hřiště, hřiště pro děti se skluzavkami. Velkou atrakcí jsou naše ochočené kamerunské kozičky. Kapacita hotelu je 72 lůžek, kdy pokoje jsou uzpůsobené především pro děti, a tak, aby se předešlo úrazům či pádům. V druhém nadzemním podlaží se nachází velká učebna s hernou, která má kapacitu zhruba 30 dětí. Dají se tam pořádat různé výtvarné kroužky, společenské hry, máme tam ping pong.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy