Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti už se těší do zájmových kroužků a na letní příměstské i pobytové tábory

Děti už sice mohou docházet do mateřských a základních škol, volnočasové aktivity jsou však i nadále zakázané. V odpoledních hodinách se tak nemohou účastnit oblíbených kroužků. Organizátoři věří v brzký konec omezení a vedle kroužků připravují i letní tábory.

Nejvíce zájmových kroužků nabízejí Domy dětí a mládeže. Ty jsou však kvůli koronavirovým omezením delší dobu prázdné. Jejich ředitelé ale doufají, že s postupným rozvolňováním budou moci děti začít navštěvovat i kroužky.

Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov: “V současné době žádnou činnost nevyvíjíme. V dané chvíli čekáme na vyjádření kraje.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “My se už na děti těšíme velice. Připravení jsme velmi dobře. Jsme připravení otevřít kroužky okamžitě, jakmile dostaneme oficiální povolení a pokyn, že je otevřít můžeme.”

Oblíbené jsou u dětí také letní tábory. Domy dětí a mládeže pořádají nejen klasické pobytové, ale i příměstské.

Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov: “Máme své turistické středisko, které je tady od nás kousíček. To je pro ty menší děti. Nepočítáme to mezi výjezdové, ale jsou přespávací. Máme i výjezdové, které je kousek od Brna, ale ty požadavky dneska jsou na příměstské tábory s různým zaměřením, takže máme 10 příměstských táborů.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “My konáme 4 turnusy, desetidenní. Kapacita je 160 dětí. Měly možnost se přihlašovat od 1. ledna a zhruba 10. ledna byla kapacita vyčerpaná. Věříme tomu, že ty tábory se uskuteční, že to bude jako loni a v červenci se v těch Beskydech opravdu sejdeme.

Zatímco pobytové tábory jsou už plně obsazené, v příměstských se ještě volná místa najdou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy