Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 31. 5. 2021

"Asi nepřekvapím v tom pozitivním slova smyslu, protože situace i dlouhodobě se mění k lepšímu." Těmito slovy začal další pravidelný brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje. Hejtman oznámil, že z pohledu nákazy je trend klesající. Moravskoslezský kraj se dostal na úroveň 40 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dnů.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Pořád tady s námi koronavirus je. Ještě nedošlo k úplné eliminaci viru, takže je třeba být opatrný především z pohledu mutací, které se objevují. Víte dobře, že tady máme i nějaké mutace, které se objevily v Ludgeřovicích a v Odrách. V Ludgeřovicích bylo 12 nakažených a bohužel jeden člověk na tuto nákazu zemřel. Máme tady i indické mutace, ale pouze u 3 cizinců, kteří jsou v izolaci na hotelech. Jde o lidi, kteří ze zúčastnili sportovních akcí."

Podle hejtmana je situace klidná také v nemocnicích Moravskoslezského kraje. Došlo k výraznému snížení zatížení nemocnic, proto mohla tato zařízení začít fungovat standardním způsobem.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "My jsme je ale požádali, aby ještě stále udržovali ve svých prostorách alespoň několik lůžek, které budou určeny pro covid pozitivní pacienty. Protože tam může skutečně dojít k tomu, že když přijede sanitka s covid pozitivním pacientem, tak musí být tato lůžka alokována. Na tom se ještě pracuje a je třeba si stále uvědomovat, že ještě nejsme v situaci, kdy jsme definitivně bitvu s koronavirem vyhráli."

Další informace nabízíme jako vždy ve videozáznamu tiskového brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy