Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bohumíně nainstalovali pamětní desku obětem loňského tragického požáru

Mezi stromy nedaleko panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně dnes dalo město instalovat žulovou pamětní desku. Připomíná tragédii z 8. srpna loňského roku, kdy po žhářském útoku zemřelo jedenáct lidí. Pietní místo mohou lidé využít k pokládání svíček.

Petr Vícha (ČSSD), starosta Bohumína: „O zřízení památníku jsme začali uvažovat bezprostředně po této tragické události, která je největším neštěstím v novodobé historii města. Dlouho jsme zvažovali jeho podobu tak, aby byl decentní a současně důstojný. Nakonec jsme zvolili tmavě šedou kamennou desku zapuštěnou do země ve stínu stromů. Blíží se první výročí a lidé tu budou moci zavzpomínat na oběti požáru.“ 

Deska o rozměrech 1,8 metru a 1,5 metru je vyrobena z přírodního žulového kamene Verde Bahia. Ten se vyznačuje vysokou tvrdostí, pevností, nízkou nasákavostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. Okraje desky mají štípané hrany, aby do kamene mohl prorůstat trávník. Památník tak bude působit jako přirozená součást prostranství. Pro město jej vyrobilo karvinské kamenictví Notia. Za zhotovení a osazení zaplatila radnice zhruba 50 tisíc korun. Tragické okamžiky srpnového podvečera připomíná datum vyobrazené římskými čísly.

text: Tisková zpráva města Bohumín

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy