Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Oprava mostu z Ostravy na Hlučínsko potrvá do konce roku

Od pondělí 31. 5. je uzavřen most silnice I/56, která spojuje Hlučínsko a Ostravu. Vytížená trasa je nahrazena objížďkou. Dopravní situace na Hlučínsku a části Ostravy se výrazně zkomplikovala. Řidiči musí počítat se zdržením.

Takto to vypadalo v pondělí 31. května poté, co stavebníci začali opravovat vytížený most přes řeku Odru. Řidiči museli úsek objet a na mnoha místech se tvořily kolony.

Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic: "Ono moc variant tady není. Dneska začala auta jezdit hodně na Šilheřovice a přes Polsko. Protože v Antošovicích se taky kope, tam je taky problém samozřejmě. Já vím, že tady jezdili lidi a potvrzoval mi to i starosta Šilheřovic, že tam začala auta jezdit ten kousek přes Šilheřovice a na Polsko. Těch tras moc není tady."

Most už opravu nutně potřeboval. Ředitelství silnic a dálnic ji avizovalo dlouhou dobu dopředu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Kompletní oprava spočívá v obnově protikorozní ochrany ocelových konstrukcí, dále bude vyměněn mostní závěr, který po letech služby netěsní a nebrání protékání vody. Na mostě byla zjištěna nefunkční hydroizolace, což je předpoklad pro nadstandardní četnost tvorby výtluků a podobných poruch vozovky. Dosluhující izolační části budou obnoveny a nezbytná oprava nemine ani ochranné segmenty či vozovkové souvrství. Harmonogram prací rovněž počítá s provedením sanace spodní stavby."

Most bude celou dobu opravy, tedy až do konce roku, zcela uzavřen pro individuální dopravu. Pro řidiče jsou vyznačeny objízdné trasy.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Průjezd budou mít zajištěny pouze vozidla Dopravního podniku Ostrava, příměstských autobusových linek a složek IZS. Značená objízdná trasa povede po dálnici D1 a přes silnici III/01135."

Oprava mostu vyjde na 18 milionů korun bez daně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy