Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští hasiči rozvezli dalších 237 tisíc AG testů pro školy, celkem už téměř 1,5 milionu

Bezmála 1,5 milionu antigenních testů pro školská zařízení v Moravskoslezském kraji již rozvezli zdejší profesionální hasiči. Od začátku dubna do středy, kdy měli na starosti rozvoz 237 tisíc testovacích sad. Předali je i tentokrát na radnice obcí s rozšířenou působností, kde si je budou vyzvedávat pracovníci jednotlivých škol.

Téměř třetina testů opět zůstala podle pečlivého rozdělení pracovníky krajského úřadu MS kraje přímo v Ostravě. O klidný rozvoz na ostravský magistrát se tradičně postarali dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic s nákladním automobilem.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MSK: "Rychle a zadarmo tak pomáháme školákům, aby se mohli řádně testovat a nemuseli doma zůstávat na distanční výuce."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Antigenní testy byly přivezeny v úterý do Krajského distribučního střediska pro covid v Ostravě-Hrabůvce ze skladu státních hmotných rezerv v Praze vozidly Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, stejně jako při předchozím rozvozu 19.5.2021. Předtím dostávali hasiči testy k další distribuci ze skladu SHR ve Štítině."

Hasiči k rozvozu používají pět velkých dodávek a nákladní automobil radvanických hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jen chci připomenout, že moravskoslezští profesionální hasiči rozvezli za posledních pět měsíců po MS kraji už více než půl milionu dávek vakcín proti covidu."

Ve speciálních chladničkách, doplněných termografy, které nepřetržitě zaznamenávají teplotu uvnitř chladícího boxu, putovaly lahvičky (violky) do očkovacích center, nejvíce na ostravskou Černou louku, ale také nemocnicím a zdravotnickým zařízením, jakož i vybraným praktickým lékařům a do domovů pro seniory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy