Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští kriminalisté z toxi týmu zadrželi dealera a výrobce drog

Zhruba půldruhého roku vařil drogy, jeho teritoriem bylo Karvinsko a Praha. Řeč je o 30letém muži z Karvinska, kterého v minulých dnech zadrželi kriminalisté karvinského toxi týmu.

Za vinu je mu kladeno, že nejméně v 15 případech vyrobil minimálně 150 gramů pervitinu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Při domovní prohlídce policisté zajistili prázdné lékové blistry, laboratorní sklo, včetně chemikálií nezbytných k výrobě drog, krystalickou látku i sušinu. Pravost, že se jedná o drogu zvanou pervitin potvrdí analýzy kriminalistické laboratoře."

Důvodně podezřelý jako uživatel návykových látek s výrobou měl začít kvůli vlastní závislosti.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "K pokrytí vzrůstajících vlastních nákladů, přistoupil k prodeji drog dalším osobám. Za období, kterému mu bylo prokázáno mohl získat finanční zisk ve výši přibližně 150 tisíc korun."

Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Vzhledem k značenému rozsahu výroby a prodeje návykové a psychotropní látky je obviněný dealer v minulosti několikrát trestaný ohrožen trestem odnětí svobody na dvě léta až deset let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy