Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladá zlodějka terorizovala Karvinou, kradla v bytech i na zahradách

Nenasytnou 21letou zlodějku usvědčili a obvinili policisté na Karvinsku. Žena má na kontě neuvěřitelný výčet krádeží za bezmála 122 tisíc korun. Komisař navrhl vzetí do vazby, kterému soud vyhověl.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "V polovině května nejdřív ve skladu karvinské prodejny měla odcizit z volně odložené kabelky peněženku s různými doklady, avšak v peněžence poškozená měla i platební kartu. Ještě týž den obviněná stačila tuto kartu použít hned pětkrát. O pár dní později v městské části Nové Město důvodně podezřelá po vypáčení vstupních dveří se dostala do prázdného bytu. Z balkonu tohoto bytu přelezla na balkon sousedního bytu a dovnitř. S sebou si odnesla peníze, mince i s pokladničkou a elektroniku." 

Nestačilo to. Za zhruba týden si žena vytipovala rodinný dům v městské části Hranice. Poté, co přes plot vylezla na střechu garáže, ji ale vyrušil svědek a žena utekla. Přes plot na zahradu přelezla i v noci na 1. 6., tentokrát v městské části Ráj. Na zahradě rodinného domu našla otevřené dodávkové vozidlo, které prohledala a vzala klíč, peníze i navigaci. Pozemky rodinných domů si vybrala ještě dvakrát. Z jednoho domu zřejmě vzala peníze, brýle a kleště. Z dalšího domu si odnesla obuv a oděv v hodnotě 67 tisíc. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Na parkovišti městské části Hranice v neuzamčeném vozidle našla pánskou peněženku s doklady, hotovostí a platebními kartami. Ty se pokusila zneužít v Českém Těšíně, v jedné místní restauraci chtěla provést platbu za potraviny. Obviněná mladá pachatelka se zaměřila i na městskou část Mizerov, tady si vybrala jeden byt a opět rodinný dům. Z bytu, do kterého se dostala po násilném vstupu, si měla odnést oděv a rozpárat motorkářskou bundu, čímž majiteli způsobila škodu ve výši 9 tisíc. Do domu se protáhla sklepním okénkem a odnesla fotoaparát a klíče. Její poslední štací byl znovu rodinný dům v městské části Ráj. I tady se dovnitř protáhla sklepním okénkem a spustila alarm. Ten ještě před útěkem rozbila."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Majitelům krádežemi obviněná 21letá žena měla způsobit škodu téměř sto tisíc a jednotlivým poškozením dvaadvacet tisíc. Důvodně podezřelá byla krátce po posledním vloupání zadržena. Nemalou měrou se na jejím zadržení podílel majitel napadeného domu. Komisař proti mladé pachatelce zahájil trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání pokračujících přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku v několika skutcích. Soudce návrhu vyhověl a obviněnou vzal do vazby."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy