Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Novojičínsku se motocyklista srazil s dvanáctiletým chlapcem na kole, na místo musel vzlétnout vrtulník

U střetu devětačtyřicetiletého motocyklisty a dvanáctiletého cyklisty zasahovaly v pondělí odpoledne složky IZS v Odrách na Novojičínsku. O zásahu informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl. Podle jeho informací na místo vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby.

Vážný střet byl na tísňovou linku nahlášen zhruba patnáct minut po čtrnácté hodině odpoledne. Nehoda se stala na silnici III. třídy mezi městem Odry a Vítovkou. Muž na motocyklu Yamaha 1300 měl údajně předjíždět skupinku chodců. Nezletilý chlapec měl jet právě před touto skupinkou a následně mělo dojít ke kolizi s motocyklistou. Co přesně se stalo, je ale stále v prověřování policistů. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Nehodový děj stále prověřuje Služba kriminální policie a vyšetřování. Jsou zahajeny úkony pro ublížení na zdraví z nedbalosti."

Operační důstojník na místo vyslal pozemní posádku rychlé zdravotnické pomoci. Z Ostravy také vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvanáctiletý cyklista utrpěl těžké poranění obou dolních končetin. Týmy ZZS mu podaly léky tišící bolest, zafixovali chlapce pánevním pásem a postarali se o ošetření zraněných končetin. Vrtulník poté pacienta transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava."

Motocyklista podle mluvčího záchranářů jevil známky otřesu mozku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl sanitním vozidlem přepraven do nemocnice v Novém Jičíně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy