Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěva ze zvrhla ve vydírání a loupež, dvojice pachatelů mučila ve sklepě vystrašeného muže

Návštěva u kamaráda stála na začátku vážného případu, který vyšetřují kriminalisté 8. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava. Minulý týden objasnili loupežné přepadení, které podle vyšetřování vyústilo ve vydírání. Obviněni jsou dva muži (26 a 30 let), kteří jsou v rodinném poměru. Před soudem stanou za trestné činy loupež a vydírání.

Spletité drama se odehrálo v jednom z domů v Ostravě-Zábřehu. V pondělí 7. června 2021 tady přišli dva muži za svým kamarádem. Údajně si chtěli domluvit brigádu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jejich návštěvu však měli vyrušit jim neznámí dva muži, kteří údajně měli bydlet ve stejném domě, jako jejich kamarád. Začali si s majitelem bytu dohadovat, až nakonec jejich hádka vygradovala. Šli rovnou do bytu a dožadovali se jízdního kola, které patřilo jednomu z mužů, který na kole na návštěvu přijel. Mezi tím 37letý muž měl z bytu odejít, což se zřejmě dvěma dnes již obviněným mužům nelíbilo. Na schodišti ho měli zastavit a dožadovat se pervitinu. Vzhledem k tomu, že žádný u sebe neměl, řekli mu, aby šel s nimi do sklepa. Při tom chtěl před muži schovat peníze, které mu však vypadly na zem a pachatelé se těchto zmocnili. Ze strachu je následoval do sklepa."

Ve sklepě pachatelé muže měli posadit na lavičku a následně různými předměty mučit. Poškozený dále vypověděl, že se před vyděrači musel vysléct a sklep uklidit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Dále měli použít ostrý předmět a tím ho ohrožovat. Nakonec jeden z mužů měl říci, že pro ně začne krást a bude jejich otrok. V samotném závěru ho měli donutit si kleknout a přísahat, že to nikomu neřekne a také, že nebude volat policii. Nakonec vyděšeného muže ze zajetí pustili." 

Muž kontaktoval své kamarády a vše se po jejich naléhání dozvěděli také policisté. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Během krátké doby došlo k jejich zadržení. Kriminalisté na místě zajistili stopy, které se budou nyní vyhodnocovat. Komisař podal na oba muže podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě prokázání viny hrozí obviněným až desetileté vězení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy