Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zběsilá honička na Frýdecko-Místecku, zfetovaný řidič bez řidičáku jel až 200 km/h, skončil ve sloupu veřejného osvětlení

Policisté zveřejnili další případ, kdy řidič nereagoval na zákonné výzvy k zastavení vozidla a ujížděl přes několik obcí. Hazardní jízda řidiče začala krátce po půlnoci na pondělí 14. června v obci Hodoňovice. Policisté se tam rozhodli auto zkontrolovat, ale muž nezastavil a naopak zvýšil rychlost.

Začala zběsilá honička přes tři obce, až do Frýdlantu nad Ostravicí, kde řidič čelně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Jízda 27letého muže byla velmi riskantní, přes obce ujížděl bez brždění rychlostí až 200 km/h. Naštěstí se tato dopravní nehoda obešla bez zranění, řidič ale nehodlal být policisty z Oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek dopaden, proto se dal ihned po nárazu na útěk."

Brzy po útěku ho policisté dostihli a byl zadržen. Později vyšlo najevo, proč policistům ujížděl. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Jednak nebyl držitelem patřičného řidičského oprávnění, navíc po podrobení se orientačnímu testu vykázal pozitivní hodnoty na ovlivnění omamných a návykových látek."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy