Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nález mrtvé obří krajty a opékací vidlice zapíchnutá v prstu. Hasiči v Českém Těšíně zažili dva nevšední zásahy v rozmezí několika minut

Dva nezvyklé zásahy během pouhých dvaceti minut mají za sebou profesionální hasiči z jednotky HZS MSK ze stanice v Českém Těšíně. Směna C byla přivolána k nálezu velkého hada a prakticky ihned poté vyjela na pomoc záchranářům k ženě, která si prst probodla opékací vidlicí. O nevšedních zásazích v úterý informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Českotěšínští profesionální hasiči (HZS MSK) nejprve vyjeli k řece Olši v ulici Na Olšinách, kde na ně již čekala hlídka Městské policie Český Těšín. „Náhodný“ kolemjdoucí jí telefonicky ohlásil nález velkého hada na kraji řeky. Šlo o nádhernou krajtu o odhadované délce až šesti metrů a hmotnosti přes 50 kg, pro zasahující hasiče už – naštěstí – mrtvou. Hasiči tedy bez okolků vytáhli krásné hadí tělo – dosud pružné, ohebné, a ještě bez vnějších známek rozkladu a poškození – z koryta hraniční řeky Olše (u kanalizačních výpustí dešťové vody) a položili v plastovém pytli do vozidla městské policie. Hlídka MP ji převezla na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu." 

Jen za pár chvil byli hasiči přivoláni na pomoc záchranářům na opačnou část Českého Těšína, do Dělnické ulice. Žena si tam při napichování špekáčku na opékací vidlici probodla ukazováček své levé ruky. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Převoz do nemocnice by byl pro ženu s probodnutým prstem velkou opékací vidličkou značně komplikovaný, vidlice bránila i samotnému ošetření. Hasiči proto pomocí pákových nůžek rychle odstřihli co největší část vidlice s dřevěnou rukojetí tak, aby ošetření a převoz byl pohodlný jak pro posádku ZZS MSK, tak pro zraněnou ženu."
velitel zásahu: „Žena seděla při našem příjezdu tiše v sanitce, a brala to statečně. Po odstřižení vidlice se zcela uklidnila.“
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy