Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začalo para hokejové mistrovství světa 2021, českému týmu úvodní důležité utkání nevyšlo

Ostrava se opět stala hlavním městem para hokeje. V moravskoslezské metropoli totiž v sobotu začalo očekávané mistrovství světa. Účastní se ho osm týmů. Šampionát zahájil úvodním utkáním český výběr proti Jižní Koreji.

Po dvou letech na stejném místě, ale za zcela odlišných podmínek. Covidová situace pořadatelům organizaci šampionátu neuvěřitelně ztížila.

Jiří Šindler, předseda organizačního výboru MS: “Hráči jsou ve velmi přísném režimu, čili mají uzavřenou bublinu. Diváci mohou do arény pod systémem TNO, to znamená, že s nějakým platným certifikátem o očkování nebo s negativním testem, případně s prodělanou nemocí.”
fanoušci MS: “Samozřejmě je to potřeba, tak to akceptujeme.” 
“Kvůli zdraví se to musí vydržet, ale my jsme rádi, že jsme tady a je to zas fantastické, jako před dvěmi lety.”
“Na klasický hokej se kromě mistrovství nedá koukat, toto jsou borci.”

Šampionát je rozdělen na dvě skupiny. Český výběr má ve skupině A Kanadu, Jižní Koreu a USA. Ve skupině B hrají Italové, Norové, Slováci a ruský výběr. Úvodní a přitom klíčový zápas českému týmu nevyšel, Jižní Koreji podlehl 2:0.

Pavel Kubeš, kapitán českého týmu: “Šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát, chceme to urvat, bohužel jsme doplatili na naši produktivitu, kdy jsme nebyli schopni zakončit. Šance jsme měli.”
Jiří Bříza, trenér české reprezentace: “Skupina bude moc těžká a pravděpodobně narazíme na tým Ruska ve čtvrtfinále. Diváci byli fantastičtí a já bych jim hrozně rád poděkoval za to.”
Veronika Muehlhofer, technický delegát IPC: “Je to tak úžasné být tady znovu. Ostrava je para hokejové město, jedno z nejlepších na světě. V této covidové situaci je opravdu neuvěřitelné, že tady můžeme být a že je tady další šampionát.”
Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Je to obrovská, veliká věc. Po dvou letech podruhé a celkově potřetí Ostrava hostí tento šampionát a já jsem strašně rád, že jako město můžeme být u toho, můžeme to podpořit finančně, organizačně a přejeme co nejlepší výsledek našim borcům.”
Jiří Šindler, předseda organizačního výboru MS: “Kapacitu máme zatím 2,5 tisíce diváků, což je velký úspěch, protože ještě před dvěma měsíci to bylo naprosto nereálné. Určitě velkou zajímavostí je venkovní fanzóna.”

Mistrovství světa má dva volné herní dny, v pondělí a ve čtvrtek. V ostatních dnech to v Ostravar aréně pojede na plno až do soboty 26. června, kdy jsou na programu finálová utkání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy