Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští záchranáři v neděli zasahovali u tří pádů z výšky, jeden člověk zemřel

Jeden mrtvý a dva těžce zranění, taková je bilance tří nešťastných pádů z výšky. Záchranáři k nim vyjížděli během nedělního odpoledne na různá místa v Moravskoslezském kraji.

Před půl čtvrtou odpoledne byl ohlášen pád muže ze střechy na Novojičínsku. K zásahu vzlétl vrtulník LZS a vyjela posádka RZP z Bílovce.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětapadesátiletý muž utrpěl při pádu z přibližně pěti metrů poranění v oblasti páteře. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, zaléčen a letecky transportován do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice."

O necelou hodinu později vyjížděla posádka ZZS v Ostravě k šestapadesátiletému muži, který spadl ze žebříku, z výšky několika metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Přivodil si poranění horní končetiny a zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři předali zdravotníkům úrazové ambulance Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy."

Před devatenáctou hodinou zasahovaly týmy v Ostravě u tragického pádu z bytového domu, který měl tragický konec.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První pomoc poskytoval svědek události. Lékař ZZS však po svém příjezdu zjistil selhání všech základních životních funkcí a mnohočetná poranění. Vzhledem k jejich charakteru byla snaha o záchranu marná a musel konstatovat smrt."
Nahlásit chybu


K tématu
Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail