Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté se při dopravní akci zaměřili na rychlost a alkohol

2 360 zkontrolovaných aut a 248 dopravních přestupků. Takový je výsledek dopravně bezpečnostní akce policie Moravskoslezského kraje, která probíhala v pátek a pondělí. Mezi hříšníky byli řidiči, kteří překročili rychlost, ale i takoví, kteří sedli za volant opilí nebo pod vlivem drog.

Za 2 dny zkontrolovali policisté v Moravskoslezském kraji 2 360 vozidel a zjistili 248 dopravních přestupků.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V příkazním řízení jsme vyřídili 236 (v souhrnné výši přes 91 200 korun). Příslušnému správnímu orgánu jsme oznámili 12 přestupků."

8 řidičů dokonce sedlo za volant pod vlivem alkoholu a 4 pod vlivem drog. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti jsme sedmi řidičům zadrželi řidičský průkaz na místě. Překročení povolené rychlosti zjistili policisté v 8 případech. Skoro pět desítek osob nepoužilo bezpečnostní pásy."

19 aut nemělo vyhovující technický stav a 11 nemělo zaplacenou dálniční známku.

Výčet několika případů

V Opavě na ulici Hlučínská v 06:10 hodin policisté zastavili 44letého řidiče vozidla Peugeot. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnoty přesahující 0,4 promile.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Na stejné ulici v Opavě policisté v rámci akce kontrolovali v dopoledních hodinách také 55letého řidiče nákladního vozidla, u kterého vykázala dechová zkouška přítomnost alkoholu a to přes 0,5 promile."

V Bohumíně–Pudlově na ulici Ostravská zase zastavili řidiče, který neměl řidičský průkaz.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté lustrací v evidencích zjistili, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a pozitivní byl u řidiče také test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Muž je podezřelý nejen z přestupku, ale také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."

Druhá dopravní akce, která proběhla v pondělí, byla zejména zaměřená na dodržování rychlosti a to v Ostravě a na hlavních tazích do Ostravy.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V průběhu policisté zjistili 85 přestupků, které v 78 případech vyřešili v příkazním řízení a sedm oznámili správnímu orgánu k projednání. Z toho větší polovina bylo právě porušení rychlosti (52 případů)."

Dále se jednalo o přestupky v souvislosti s držením telefonu či jiného hovorového nebo záznamového zařízení, nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovujícího stavu vozidla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy