Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Unikátní pískové sochy a vylepšené bikové tratě lákají na Kopřivnou do Malé Morávky

Nová lákadla pro návštěvníky Jeseníků nabízí areál na Kopřivné v Malé Morávce. Na vrcholu sjezdovky vyrostly obří pískové sochy dílem sochařů, kteří tady v zimě vystavovali sochy ledové. Zdejší oblíbený bikový areál je pak od letošního roku obohacen o nové prvky a kvalitnější povrch. To vše láká do krajiny pod Pradědem návštěvníky každého věku.

VIDEO: TV Polar

Po velkém úspěchu ledových soch v zimním období se organizátoři rozhodli pro instalaci letní varianty – obřích soch z písku.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Máme tady pískové sochy, které vlastně tematicky patří sem do tohoto prostředí. Jsou tady lesní zvířata, je tady hrad Sovinec a máme tady takovou naučnou stezku o rodině kůrovcových a jejich pobytu v lese a co to vlastně pro ten ekosystém znamená. "

Zhruba 40 tun písku zpracovali sochaři do podoby objektů a zvířat, typických pro tento kraj. Krása soch je symbolicky pomíjivá, přesto by měly na vrcholu vydržet několik týdnů. Vyjet se k nim dá i lanovkou.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Může to mít každý doma, je to úplně standardní jemný písek, je trošičku vyztužený v podstatě jako tužidlem."

Velkého vylepšení i obohacení se dočkal i zdejší areál pro bikery.

Aleš Hanzel, biker a pořadatel akcí: „My máme nově refreshovaný celý Fun Trail, který je úplně vyhlazený od shora až dolů, potom na Spicy Freeride, která je taková letečtější, tam máme spoustu nových prvků."
David „Trail Hunter“ Polesný, biker a propagátor bikingu: „Je to takové pestré a opravdu hodně záživné. Nicméně baví mě i Fun Trail, který je opravdu pěkně vyladěný trail.“

Organizátoři akcí dále chystají českou enduro sérii a několik bikových táborů pro nejmenší cyklisty. Velká kulturní akce čeká Kopřivnou v polovině července, kdy tady vystoupí kapela Lucie.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „V plném složení. Takže 14.7. srdečně zvu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy