Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Moravskoslezský kraj přispěl na pořízení nových aut pro Armádu spásy

Moravskoslezský kraj předal čtyři nová auta Armádě spásy, ta na jejich pořízení dostala 80 procent nákladů v dotačním programu zvýšení kvality sociálních služeb v našem regionu.

Moravskoslezský kraj svůj dotační program spustil už před několika lety. Podporuje v něm neziskový sektor sociálních služeb, které nezřizuje přímo kraj nebo obce a města. V programu jde primárně o zvýšení kvality sociálních služeb.

Jiří Navrátil (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Toto je zářný příklad, jsou to hmatatelné věci, vozidla, která my podpoříme 80 procenty a 20 procent si musí ta sociální služba přidat ze svého rozpočtu nebo z darů."

Vozidla budou nasazena na konkrétní sociální služby Armády Spásy po celém Moravskoslezském kraji.

Tomáš Surovka, oblastní ředitel Armády spásy v MS kraji: "Když začnu od západu, tak to jsou sociální služby v Krnově. Pak dvě vozidla jsou pro Ostravu, jedno z nich je pro terénní program, který vyjíždí za klienty do různých míst. Druhé vozidlo slouží pro služby azylového domu v rámci Ostravy. Na východ půjde vozidlo CNG pro Havířov tak, abychom i tam šetřili životní prostředí, tam to bude sloužit v rámci azylových domů."

Kraj v dotačním programu přispívá také na pořízení dalších věci, např. lůžek, výtahů nebo na opravy koupelen. Letos je vyčleněno 40 milionů korun.

Tomáš Surovka, oblastní ředitel Armády spásy v MS kraji: "MS kraj je jedinečný v tom, že vypsal dotaci i do preventivních služeb. My už takto máme obnovené čtyři vozy a z předchozí dotace máme také čtyři vozy."

Naopak Moravskoslezský kraj zatím stále hlásí problémy s vyplácením peněz z kapitoly 313 státního rozpočtu, ze které přicházejí peníze na fungování sociálních služeb na území našeho regionu.

Jiří Navrátil (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "My jsme pro letošní rok žádali o 2,9 miliardy pro všechny poskytovatele, kteří poskytují sociální služby na území Moravskoslezského kraje více jak 750 soc. služeb. Obdrželi jsme ale ze státního rozpočtu pouze 2,4 miliardy korun, což je o 500 milionů méně. Právě těmito programy, které dáváme, tak přispíváme 120 miliony korun z vlastního rozpočtu mimo vlastní příspěvkové organizace a tím se snažíme tu ztrátu nějakým způsobem pokrýt."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy