Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávce se po havárii v Tiché zabodly trubky z plotu do podlahy, hasiči je museli rozstříhat

Dvě jednotky profesionálních hasičů vyprošťovali ve čtvrtek dodávku po nehodě v Tiché. Vůz skončil v plotu před rodinným domem a aby ho hasiči vyprostili, museli museli nejprve odstřihnout několik kovových plotních trubek, zaražených v podlaze.

Nehoda se stala ve čtvrtek po deváté hodině ranní a obešla se bez zranění. Do Tiché vyjely dvě jednotky ze stanic Kopřivnice a Ostrava-Zábřeh, odkud byl povolán vyprošťovací speciál Tatra Omars s mobilní kontejnerovou dílnou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili havarované vozidlo, které zůstalo v plotě, před případným požárem a zasypali uniklé provozní kapaliny (jen na silnici) nasákavým sorbentem. Pokud by hasiči trubky neodstřihli, komplikovaly by vyproštění a hrozilo také riziko proražení palivové nádrže."

Po vyproštění – pomocí závěsného kříže na hydraulické ruce Omarsu – byla dodávka předána odtahové službě. Během zásahu byl průjezdný jeden silniční pruh, silnice byla zcela uzavřena pouze během samotného vyprošťování Omarsem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy