Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dříve zarostlé rybníky v Ostravě-Výškovicích se mění na relaxační místo

Na rybnících ve Výškovicích jsou v plném proudu práce na vzniku nové relaxační zóny pro obyvatele i návštěvníky Ostravy-Jihu. Rybníky jsou odbahněny, hráze zpevněny a opraveny jsou i přívody vody a výpustě.

Na Jihu Ostravy vzniká nová relaxační zóna. A to u soustavy rybníků poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích, které bylo donedávna zarostlé zelení a kvůli popraskanému potrubí se při deštích na příjezdové cestě tvořily laguny, které mnohdy zatopily i okolní zahrady.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Probíhají zde stavební práce. V horním rybníčku máme přírodní hráz, která odděluje velké ryby od malých, aby se nemísily. Vidíme tady, že už se začíná rýsovat nové molo. Postavíme ještě dětské hřiště a mlátové chodníčky.”

Celý areál bude i nově oplocen a nainstalovány tady budou i naučné cedule, které vás seznámí mimo jiné s historií rybníkářství v obvodu. Počítá se i s výsadbou vodních rostlin a stromů.

Barbora Černá, mluvčí Liberty Ostrava: “Tady tento projekt se nám velmi líbil, proto jsme se rozhodli, že budeme od nynějška se podílet na projektech, které zlepšují takováto veřejná prostranství.”

Na průběh stavebních prací v současné době dohlíží malý sádrový trpaslík, kterého po ukončení celé relaxační zóny vystřídá obří dřevěná vyřezávaná ryba.

Místo bude bezpečné i pro rodiny s dětmi. Po napuštění bude voda v rybnících u břehů hluboká jen půl metru. Relaxační zóna by měla být hotová už letos na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy