Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městečko Janov uspělo v hlasovací soutěži a získalo zdarma veřejné grilovací místo

Pro úspěch v hlasovacích soutěžích není podstatný počet obyvatel obce ale především jejich zájem a nadšení. Důkazem toho je městečko Janov na Osoblažsku. Přestože má pouhých 281 obyvatel, dokázalo uspět. V soutěži Grilujeme ve městě skončilo druhé a od společnosti Vitana získalo veřejné grilovací místo.

VIDEO: TV Polar

Počet obyvatel původně hornického městečka z poloviny 13. století klesl po poválečném odsunu až na jednu čtvrtinu. Díky aktivitě obyvatel má však Janov úspěch i ve velké hlasovací soutěži v konkurenci další třiceti přihlášených.

Lubomír Volný (nez.), starosta Janova: „Paní místostarostka to našla na webových stránkách a vlastně ve své vlastní iniciativě se toho zúčastnila a díky lidem, kteří nám tam poslali hlasy, jsme skončili na druhém místě."

Stella Lišková (nez.), místostarostka Janova: „No určitě se mi místo líbí, máme tady kulturní akce, budeme mít kde grilovat, mám 7 vnoučat, takže určitě budu s nimi tady chodit.“

V České republice takto vzniklo za 5 let soutěže již 118 grilovacích míst. 36 v Praze, ostatní po celé zemi.

Alice Feixová, marketingová zástupkyně organizátora: „My každý rok pořádáme soutěž o tři grilovací veřejná místa a ta obec nebo to místo, kde vlastně hlasuje nejvíc lidí, pak od nás zdarma dostává gril a to příslušenství k němu.

Janovští nové grilovací místo přivítali a těší se na pestrou škálu grilovaných dobrot.

Lubomír Volný (nez.), starosta Janova: „Já vás překvapím, ač na to nevypadám, ale velice rád mám třeba cukínu, no a samozřejmě i dobré maso a z masa asi nejradši krkovičku.“

Stella Lišková (nez.), místostarostka Janova: „Maso a sýr

Anketa, obyvatelé Janova: „Kuřecí křidýlka, no veškeré kuřecí masíčko. No určitě vezmu rodinku a přijdeme se podívat.“

„Tak my často grilujeme přes víkend, někdy i v týdnu, grilujeme si kuřecí maso, máme rádi ryby, takže jakoby pstruhy, kapra, zeleninu máme rádi na grilu.“

Janov je tedy vedle Červené Vody a Bělé u Jevíčka od letoška dalším místem, kde lidé mohou trávit volný čas v přírodě a s pochoutkami z grilu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy