Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sražený chodec v Ostravě a střet elektro skútru s náklaďákem v Třinci, obě nehody měly tragický konec

Záchranáři vyjížděli ve středu ke dvěma tragickým nehodám. Po srážce elektro skútru s nákladním autem v Třinci bohužel zemřel 45letý jezdec na skútru, i když se ho snažili hodinu oživovat. Večer pak přišel o život chodec, který přebíhal v Ostravě ulici Výškovickou mimo přechod a srazilo ho auto. Policie teď hledá svědky této nehody.

O střetu nákladního auta a elektro skútru v Třinci byli záchranáři informováni ve středu po 14. hodině. Na pomoc vyjel tým rychlé lékařské pomoci a následně vzlétl i vrtulník LZS. Pětačtyřicetiletý muž utrpěl mnohočetná poranění a první pomoc mu poskytovali hasiči z třineckých železáren.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V okamžiku příjezdu záchranářů byl stav pacienta kritický a zakrátko došlo k selhání jeho krevního oběhu. Posádky zahájily rozšířenou resuscitaci za použití léků a přístrojové techniky, podávaly také defibrilační výboje."

Přes veškerou snahu o záchranu i více než hodinovou resuscitaci muž podlehl svým zraněním a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt.

Smrtelná nehoda v Ostravě

Další tragická nehoda se odehrála dvacet minut před 22. hodinou v Ostravě-Výškovicích.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že měl řidič (r. 1980) osobního vozidla značky Škoda Octavia Combi, barvy modré barvy jet ve směru od ulice Kotlářova k ulici Proskovická přední částí vozidla následně došlo ke sražení chodce (r. 1957), který se v ten moment pohyboval přes vozovku zhruba 50 metrů před MHD zastávkou Kino Luna, na ulici Výškovická a to mimo vyznačený přechod pro chodce."

Následkem této kolize došlo u chodce ke smrtelnému zranění, kterému na místě podlehl. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za poskytnuté informace předem děkujeme."

Nehoda mezi Ostravou a Havířovem

Policie stále hledá také svědky vážné dopravní nehody z pondělí. Zhruba ve 14:48 se na Rudné v Šenově ve směru z Ostravy na Havířov srazila dodávka Volkswagen Transporter s osobním autem Škoda Roomster.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Osobní automobil byl odstaven na krajnici mimo jízdní pruhy a jeho řidič stál u auta, když z dosud nezjištěných příčin řidič Volkswagenu narazil do stojícího automobilu. Došlo k těžkému zranění řidiče škodovky, který byl letecky transportován do nemocnice v Ostravě."

Zranění utrpěl také řidič dodávkového vozidla i jeho spolujezdec, oba byli transportováni do nemocnice v Havířově.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy