Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři zasahovali u vážné nehody na hlavním tahu z Ostravy do Havířova

Pasažéry osobního a dodávkového automobilu ošetřovali v pondělí odpoledne záchranáři na Rudné ulici v Šenově, která je hlavním tahem mezi Ostravou a Havířovem. Nejvážněji zraněného transportoval do nemocnice vrtulník.

zdroj: TV Polar

Nehoda se stala chvíli před 15. hodinou. Obě auta jela ve směru od Ostravy do Havířova. Po kolizi sjela vpravo mimo vozovku, kde zbourala oplocení. 

K zásahu byli okamžitě vysláni hasiči, zdravotníci záchranky a policisté. Do jejich příjezdu poskytovali první pomoc zraněným svědci. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "V současné době se okolnosti nehody prověřují. Jedná se o kolizi osobního a dodávkového automobilu. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že vůz Škoda Roomster stál na krajnici a řidič stál vedle vozidla. Z dosud nezjištěných příčin dodávkové vozidlo VW Transporter do stojícího automobilu narazilo. Letecky byl do nemocnice přepraven řidič osobního vozu, řidič dodávky a jeho spolujezdec byli převezeni do nemocnice sanitními vozy. Dopravní policisté vyšetřující tuto nehodu žádají svědky, kteří místem projížděli těsně před, nebo přímo v době nehody, aby poskytli informace na telefonní číslo 974 725 254." 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hlavy a těžká zranění obou dolních končetin, jeho stav byl život ohrožující. Záchranáři zajistili dva žilní vstupy pro podání léků, naložili krční límec a provedli další potřebná opatření. Posádka vrtulníku následně pacienta transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Dva třiadvacetiletí muži byli zraněni lehce a středně těžce, záchranáři je ošetřili s poraněním horní končetiny a hlavy. Poté byli přepraveni na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice."

Doprava na hlavním tahu byla po dobu záchranných prací uzavřena, později byla vedena jedním jízdním pruhem. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy