Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Příboře se srazila dvě auta, jedno z nich pak narazilo do ženy na elektrokoloběžce a dalšího vozu

Policisté vyšetřují neobvyklou nehodu, která zaměstnala všechny záchranné složky v Příboře. Zranilo se při ní pět lidí poté, co jedno z vozidel na křižovatce nedalo přednost dalšímu. Při následné srážce byla zraněna i řidička elektrokoloběžky, která na křižovatce dávala přednost.

O nehodě byli hasiči informováni v sobotu pět minut před jedenáctou hodinou. Na místo vyjeli profesionálové z Kopřivnice a dobrovolná jednotka z Příboru.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události průzkumem zjistili, že došlo ke zranění pěti osob, všem poskytli předlékařskou první pomoc až do příjezdu zdravotníků."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Na čtyřramenné křižovatce 57letý řidič osobního automobilu Hyundai Tucson, který odbočoval z hlavní na vedlejší komunikaci ve směru od Kopřivnice na místní část Paseky, zřejmě nedal přednost protijedoucímu vozidlu Volkswagen Passat, které řídil 52letý muž. Došlo ke střetu pravé přední části vozidla Hyundai s přední částí vozidla Volkswagen, které po střetu narazilo pravou přední částí do stojící 54leté řidičky elektrokoloběžky. Žena dávala přednost vozidlům, která jela po hlavní komunikaci. Volkswagen Passat poté navíc narazil do stojící Škody Fabia."

Jedno z havarovaných aut mělo hybridní pohon.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednalo se o hybrid s kombinací spalovacího a elektrického motoru. Přívod elektřiny tak hasiči odpojili na speciálním konektoru v motorovém prostoru, akumulátor v kufru vozidla."

Poté, co byli všichni zranění odvezeni do nemocnice a policisté dokončili šetření na místě, uklidili hasiči vozovku a zametli použitý sorbent.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy