Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálské náměstí oživila nová výstava fotografa a cestovatele Pavla Ochonského

Bruntálské náměstí ožilo. Vernisáží tady byla zahájena výstava velkoformátových fotografií opavského cestovatele a fotografa Pavla Ochonského. Výstava nese příznačný název Všude žijí lidé.

video: TV Polar

Pavel Ochonský procestoval desítky zemí. Putoval někdy s přáteli, jindy se svou ženou a někdy také úplně sám. Při svých cestách náruživě fotografoval.

Pavel Ochonský, fotograf: „Toto je velký výběr z mých cestovatelských kousků. Z každé země je tam jedna ta fotografie, bohužel to bylo hodně těžké vybrat.”
Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Myslím, že všichni návštěvníci budou nadšeni z toho, jak zachytil život lidí v jiných zemích.“

Fotografie Pavla Ochonského nejsou jenom dokumentem, zachycením okamžiku. Fotograf se snažil zachytit také náladu, obyčejný život lidí a celkovou atmosféru v jednotlivých zemích.

Pavel Ochonský, fotograf: „Vždycky jsem chtěl vyjádřit, že budou charakterizovat tu zemi. Nejvíc si váží této fotografie, je tam jasná chudoba. Je to fotka z Bangladéše.”

Panely, na kterých jsou velkoformátové fotografie umístěné, pořídilo město Bruntál už před časem. Jejich využití dřívějšímu využití bránila protikoronavirová opatření.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Dneska se zahajuje první vernisáž pod širým nebem, a to bylo účelem tak, aby náměstí přilákalo i v odpoledních hodinách.”

Výstava bude možné shlédnou do 31. července. V době konání velkých akcí na náměstí bude ale přemístěna na prostranství před prodejnou Stores.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy