Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muži se vznítil kovový barel s těkavými látkami, další se popálil při zatápění v kamnech. K oběma případům musel vrtulník záchranářů

U dvou vážných poranění na Frýdecko-Místecku a Opavsku v úterý 29. června, krátce po sobě, zasahovaly týmy zdravotníků. Operační důstojník na obě místa kromě pozemních posádek vypravil také letecké záchranáře. Podle mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla šlo o vážné případy.

První zranění bylo ohlášeno před půl sedmou večer. Záchranáři spěchali do obce Vyšní Lhoty na Frýdecko-Místecku. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmatřicetiletý muž rozřezával kovový barel, v němž se nacházely zbytky těkavé látky. Při jejím následné prudkém vznícení došlo k odskočení víka nádoby, které muže zasáhlo. Po krátkém bezvědomí byl pacient později se záchranáři již v kontaktu, utrpěl však poranění hlavy a horní končetiny."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "O půldruhou hodinu později spěchaly posádky do Rohova na Opavsku, kde při zatápění v kamnech došlo k zapálení kanystru s hořlavinou a následnému popálení sedmadvacetiletého muže. Utrpěl poranění dolních končetin a ruky v rozsahu 10-15% tělního povrchu." 

Oba pacienti byli letecky transportováni do Fakultní nemocnice Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy