Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes 20 let čekání se vyplatilo. U ZŠ Dvorského vyrostlo nové multifunkční hřiště

Základní a mateřská škola Dvorského se dočkala zbrusu nového multifunkčního hřiště. Dosud žádné neměla, ačkoli se jedná o školu se sportovním zaměřením. Hodiny tělocviku tak vesměs probíhaly v tělocvičně.

video: TV Polar

Základní a mateřská škola Dvorského v Ostravě-Bělském lese má důvod k radosti. Po více než 20 letech čekání má nové moderní venkovní sportoviště, které v jejím areálu nechalo postavit vedení radnice.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem velice ráda, že se nám podařilo vybudovat multifunkční hřiště, které bude sloužit pochopitelně žákům školy, ale také sportovním spolkům.”

Hřiště je určeno zejména pro míčové hry jako malá kopaná, nohejbal, volejbal, košíková, florbal, nebo i tenis.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského, Ostrava-Bělský les: "Samozřejmě bychom velmi rádi do budoucna naléhali k tomu, aby vzniklo i další hřiště velké, jelikož místo na to máme. Máme i projekt, který chceme realizovat a záleží samozřejmě na financích."

V dalších dnech ještě bude upraveno okolí hřiště a kolem hřiště budou nainstalovány kamery. Poté už bude hřiště sloužit i veřejnosti.

Anketa: děti ZŠ Dvorského, Ostrava-Bělský les: “To hřiště je super, je velké a dá se to využít k hodně sportům."
"Budu tady chodit s kamarádkama třeba s Barčou, Ivou, nebo s kamarády a líbí se mi to hřiště.”

Mateřská a základní škola Dvorského není jediná, která se může pochlubit novým hřištěm. Už brzy k ní přibude i Základní škola Košaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy