Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První červencový víkend byl ve znamení zraněných cyklistů, záchranáři ošetřili i několik dětí nebo jednasedmdesátiletou ženu

Během dvou víkendových dnů 3. a 4. července záchranáři v Moravskoslezském kraji zaznamenali výrazný počet zraněných cyklistů, a to ve všech okresech. Informoval o tom mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl. V sobotu 3. července se jednalo o devět zraněných cyklistů, mezi kterými bylo i pět dětí, ale i 71letá žena.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi nedělními jedenácti havarovanými cyklisty byl nejvážněji zraněn jednatřicetiletý muž, který ve večerních hodinách sjížděl kopec v Mostech u Jablunkova a narazil do překážky. Byl v bezvědomí a jeho stav se jevil jako život ohrožující. S nitrolebním poraněním mu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, včetně intubace a přístrojem řízené ventilace. Poté jej letečtí záchranáři (stejně jako tři další víkendové cyklisty) transportovali vrtulníkem do FN Ostrava. 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi příčinami nehod byly prosté pády, nárazy, střety s vozidly. Několik zraněných bylo účastníky cyklistických a BMX závodů. Záchranáři znovu upozorňují, že cyklisté patří mezi nejvíce zranitelnou skupinu. Na místě je proto výzva k opatrnosti při pohybu na jízdních kolech všech kategorií. Samozřejmostí by mělo být používání ochranné přilby a případně dalších prostředků, které mohou výrazně zmírnit následky nehody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy