Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SŠ dřevozpracující v Ostravě má díky MS kraji zbrusu nové dílny

Střední škola stavební a dřevozpracující v Ostravě má zbrusu nové dílny. Vznikly rekonstrukcí málo využívaných dílen Střední průmyslové školy v Ostravě-Vítkovicích, kterou plně hradil MS kraj.

Původní dílny Střední školy stavební a dřevozpracující už byly zastaralé a neodpovídaly 21. století. Teď nastala změna. Studenti se od nového školního roku už budou učit ve zbrusu nových dílnách, které byly slavnostně otevřeny ve Střední průmyslové škole v Ostravě-Vítkovicích.

Jaroslav Kania, náměstek MS kraje: “Stroje jsou sice staršího data, ale nicméně na těchto starších strojích se lépe ti naši studenti naučí manuální zručnosti než na nějakých CNCéčkách. Ty stavební práce, které byly provedeny nejen v té budově, ale i v nádvoří, představovaly částku 16, 7 milionů korun.”

Součástí každé dílny jsou kabinety, ze kterých mohou mistři své studenty pozorovat a také šatny a sociální zázemí.

Lukáš Šubert, ředitel SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava, příspěvková organizace: “Oproti tomu v čem jsme byli doposud je to obrovská změna. Takže jsme opravdu rádi. Žáci se tady budou učit základní pracovní operace. Opracování kovů, plastů, mědi. Jeho spojování, dělení a samozřejmě svařování."

Do září ještě projdou rekonstrukcí střechy na těchto objektech, za které MS kraj zaplatí 25 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy