Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté si posvítili na rychlost na Místecké ulici v Ostravě. Za hodinu zjistili 40 přestupků

Policistům došla trpělivost s řidiči, kteří překračují rychlost jízdy na Místecké ulici v Ostravě a proto v úterý realizovali velkou akci. Jen v průběhu první hodiny zastavili 40 vozidel, která překročila povolenou rychlost. Někteří řidiči přijdou i o své průkazy.

Jedním z největších nešvarů, se kterým se potýká dopravní policie je nedodržování nejvyšší povolené rychlosti. Jistě jste si všimli, že řidič, který dodržuje padesátku v obci v podstatě brzdí provoz. Policie v MS kraji se proto na tento přestupek zaměřila a do dopravní akce investovala velké množství aut i lidí. Vybrána byla Místecká ulice v Ostravě, kde je povolená osmdesátka.

vysílačka: "Modré, staré Mondeo v kombíku, registračka 9 Tamara 9, rychlost 113 km za hodinu."

Dva radary na mostě měřily rychlost aut a informace o hříšnících okamžitě posílali policisté svým kolegům do aut.  O několik set metrů dále stála vozidla, připravená stíhat a zastavit tyto řidiče.

Po hodině už policisté měli zaevidováno 40 přestupků. Nejvyšší naměřená rychlost v osmdesátce byla 137 a tento řidič zcela jistě přijde o řidičák. 

Petr Štencel, vedoucí dopravní policie MS kraje: "Na místě můžeme uložit pokutu do 5 tisíc korun. Pokud to jde do správního řízení, protože je to velká rychlost, tak je tam sankce 5 - 10 tisíc korun, plus zákaz řízení na půl roku až rok."

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Někteří řidiči nabyli dojmu, že policie přestala kontrolovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, konkrétně rychlost. Proto jsme tedy namátkou udělali několik bezpečnostních akcí."

Podobné akce budou policisté opakovat po celé prázdniny, takže uberte plyn a buďte pozorní. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy