Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár svařovací soupravy uvnitř auta v Bohumíně si vyžádal evakuaci přilehlé budovy

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý krátce po 8. hodinou ranní u požáru svařovací soupravy uvnitř dodávkového automobilu v Bohumíně. Hasiči museli evakuovat obyvatele přilehlé budovy. Škoda byla odhadnuta na 35 tisíc korun.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena minutu po 8. hodině ranní. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Bohumín a Orlová.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Z důvodu nebezpečí výbuchu tlakových láhví zahájili hasiči ihned ochlazování svařovací soupravy pomocí stabilního monitoru (proudnice) přes otevřené zadní dveře dodávkového automobilu. Z přilehlé budovy do bezpečí zároveň hasiči evakuovali celkem 15 osob."

Hasiči následně umístili tlakovou láhev, ve které docházelo k hoření acetylenu, do připraveného kontejneru naplněného vodou tak, aby láhev byla neustále ochlazována a mohlo probíhat pozvolné vyhoření náplně láhve.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči kolem kontejneru, který na místo dodala firma, které patřilo vozidlo i se svářecí soupravou, neustále měřili koncentrace plynu uvolňovaných během hoření."

Předběžná škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy