Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Hlučínsku řádil silný přívalový déšť. Voda zatopila ulice i sklepy, vítr lámal stromy

Přes Hlučínsko se v pondělí večer přehnala silná bouřka. Přívalový déšť přinesl kroupy a zaplavil ulice vodou, ta se dostala obyvatelům některých obcí i do sklepů. Bouřku doprovázel silný vítr, který polámal řadu stromů. Hasiči mají na kontě na dvacet výjezdů. Události se obešly bez zranění.

Darkovičky, Kozmice, Hlučín, Dolní Benešov. Z těchto míst hlásili lidé v pondělí večer nečekaný přívalový déšť.

svěděk: "V Hlučíně na OKD se přímo na hlavní cestě zvedala víka kanálů a tryskala z nich voda."

Z nebe padaly intenzivně kroupy. Voda zaplavila ulice, sportoviště a některým obyvatelům i sklepy. Silný vítr pak lámal a vyvracel na řadě místech stromy a poškodil některé konstrukce. Profesionální i dobrovolní hasiči mají na kontě dvacet výjezdů.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči vyjeli k první události krátce před tři čtvrtě na osmou večer, poslední událost pak začali řešit ve tři čtvrtě na jedenáct v noci. Nejčastěji prováděli čerpání vody ze zatopených sklepů a garáží, čistění komunikací, kanálů a kanálových vpustí ucpaných splavenou hlínou nebo trávou. Některé zásahy si vyžádaly taktéž nasazení motorových pil k pokácení popadaných stromů nebo polámaných větví."

Během deštivé noci pak hasiči monitorovali i stav výšky vodní hladiny některých vodních toků. Všechny zásahy hasičů se obešly bez zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy