Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další silná bouřka v Moravskoslezském kraji napáchala drobné škody

Popadané stromy, zatopené sklepy, čištění kanálů i stržená střešní krytina. Bouřky doprovázené silným větrem a deštěm opět zaměstnaly hasiče v Moravskoslezském kraji. Ti mají v souvislosti s počasím od středečního večera do čtvrtečního rána 171 výjezdů.

Nejvíce potrápilo počasí hasiče na Opavsku, kde evidují 56 výjezdů. Na Ostravsku 41, Karvinsku 38 a na Novojičínsku 28.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nejčastěji prováděli, na některých místech stále ještě provádí, pomocí motorových pil, odstraňování vyvrácených stromů a polámaných větví, čerpání vody ze zatopených sklepů, garáží a lagun. Hasiči řešili i provizorní čistění kanálů a kanálových vpustí ucpaných naplaveninami."

Ve dvou případech museli hasiči provést pomocí plachet provizorní zakrytí střech, kterým vítr svou silou strhl polovinu střešní krytiny.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Během deštivé noci a rána hasiči monitorovali i stav výšky vodní hladiny některých vodních toků v Moravskoslezském kraji."

Například Potok Polančice v Polance nad Odrou se dostal ve středu večer během chvíle krátce na druhý stupeň povodňové aktivity. Bouřky naštěstí ale poměrně rychle přešly a tak se situace vzápětí opět stabilizovala.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy