Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena sváděla muže a její komplicové pak nešťastníky v Ostravě pod hrozbou násilí okradli

V jednom případě odvedla muže z baru domů, ve druhém si domluvila schůzku přes internet. Ti, kterým 27letá žena zamotala hlavu, pak čekalo velmi nepříjemné překvapení. Na scénu přišli dva kumpáni, kteří oba muže okradli. A neváhali přitom vyhrožovat násilím i nožem. Povedené trojici teď hrozí až desetileté vězení.

Mladá žena si v baru v centru Ostravy vyhlédla během jednoho červnového večera "společensky unaveného" muže. Věnovala se mu a pak mu nabídla, že s ním odjede taxíkem k němu domů. Jenže ho odvedla jen o pár ulic dál, posadila na schodiště před dům a odešla.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Na to již čekali její dva společníci, kteří k poškozenému muži měli přijít, znemožnit mu pohyb a z kapsy kalhot vytáhnout mobilní telefon v hodnotě zhruba 2000 korun."

O pár dnů později stejná žena vylákala na schůzku v odlehlé části mezi Ostravou a Hlučínem muže, se kterým se seznámila na internetu. Jenže nebyli sami. Vzápětí se k nim přidali opět dva kumpáni a pod pohrůžkou fyzického násilí, které znásobili nožem chtěli po nešťastníkovi všechny osobní věci.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Poškozený se jim to snažil rozmluvit, ale neuspěl. Jeden z pachatelů měl přeříznout popruh tašky, kterou měl muž zavěšenou přes rameno a ve které měl osobní doklady, klíče, finanční hotovost a mobil. Poté všichni tři odešli. Také zde vznikla poškozenému škoda ve výši něco málo přes 2000 korun."

Díky důsledné a profesionální práci ostravských kriminalistů byli během několika dnů všichni tři pachatelé dopadeni. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Jelikož v obou případech se zmocnili věcí násilím nebo pohrůžkou násilí, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let."

Kriminalisté zároveň podali návrh na vzetí obou mužů ve věku 23 a 28 let do vazby. Soudce návrh akceptoval. 27letá žena je stíhána na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy