Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parní stroj se v centrálním obvodu Ostravy osvědčil. Vše vyčistí lépe a rychleji

Obvod Moravská Ostrava a Přívoz teď používá k čištění veřejných ploch mobilní parní stroj. Účinně odstraňuje veškeré nečistoty. Včetně lepu, který padá na lavičky z líp v Komenského sadech. Ty se dosud musely neustále natírat.

Až třikrát rychleji a Už rok technické služby Moravské Ostravy a Přívozu používají k čištění mobiliáře parní stroj. Ten se velmi osvědčil. Vše zvládne až 3x rychleji a navíc důkladněji bez různých saponátů. Takže šetří nejen přírodu. ale i pracovní sílu. Předtím se vše čistilo ručně.

Petr Smoleň, ředitel, TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Kdysi se opravdu muselo tady přijet s kýblem a umývat ručně. To znamená, že se toho zúčastňovaly i ženy, které jsme brali z jiných provozů. Teď jsou to schopni udělat dva chlapi z provozovny údržby a nejen tady tuto malou galerii, ale i tu delší udělají prakticky za jeden den."

Parní stroj se využívá nejen na visuté galerie na nábřeží Ostravice, ale také na čištění dlažeb, schodů ve frýdlantských mostech, nebo třeba laviček v Komenského sadech. A umí účinně likvidovat i plevel.

Petr Smoleň, ředitel, TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Roundup se vlastně snažíme odbourávat. Není to možné udělat zatím úplně, protože těch dlažeb je v rámci obvodu hodně, ale chceme časem úplně přejít na likvidaci plevele pouze horkou parou.”

Nově technické služby přístroj vyzkouší i k čištění dlažby na zastávce Stodolní.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Je velice exponovaná a víme, že mnohdy ta dlažba nevypadá, jak bysme chtěli. Stejně tak máme v plánu třeba Husův sad kolem sochy Věry Špinarové. Tam ten prostor je taky velice exponovaný.”

Postupně se tak bude parní stroj využívat na stále více místech, aby se zvýšila kvalita veřejného prostoru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy