Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letečtí záchranáři zasahovali na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku u nehod a úrazů

Pracovní úraz, střet cyklisty s traktorem i napadení krávou. Události, při kterých utrpěli tři lidé na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku ve čtvrtek vážná zranění. Do nemocnice je musel transportovat vrtulník.

U série úrazů zasahovali ve čtvrtek během dne letečtí záchranáři z Ostravy společně s pozemními posádkami z jednotlivých okresů. Před desátou hodinou vrtulník nejprve startoval do obce Dobrá, kde došlo k pracovnímu úrazu dvaadvacetiletého muže.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Při práci se soustruhem odlétl od stroje kus kovového materiálu a zasáhl pacienta, který zůstal několik minut v bezvědomí. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a vyslovil podezření na poranění mozku."

K dalším dvěma úrazům pak došlo na Bruntálsku. Ve čtvrt na dvanáct se v obci Skály střetl cyklista s traktorem.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaašedesátiletý muž utrpěl vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, zad a horní končetiny, byl však při vědomí."

Krátce po šestnácté hodině převzali operátoři záchranné služby informaci o napadení krávou v obci Horní Benešov.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmašedesátiletého muže při útoku zvíře těžce zranilo na břiše a pacient se nalézal v šokovém stavu."

Letečtí záchranáři a přítomné pozemní týmy ZZS poskytly všem třem zraněným přednemocniční neodkladnou péči, a poté je vzdušnou cestou přepravili na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků