Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu opravují, co se dá. Vzniká i nové parkoviště

Na Jihu Ostravy aktuálně probíhá velké množství investic. Rekonstrukcí procházejí například budovy mateřských i základních škol, a to jak zevnitř, tak zvenku a vznikají i nová parkovací místa, kterých je v obvodu stále nedostatek.

V Ostravě-Jihu začala stavba nového parkoviště. Na ulici Jičínská ve Výškovicích tak vznikne stovka nových parkovacích stání. Pokračuje i rekonstrukce ulice Dr. Lukášové, která by měla skončit do konce prázdnin.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Určitě se všem v okolí nesmírně uleví, protože teď je tam ta dopravní situace velice komplikovaná."

Z největších investičních akcí se blíží ke konci i Zeleň za Lunou, kde budou moci lidé relaxovat i sportovat už koncem tohoto měsíce.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Tam bude jednak workoutové hřiště a taky ovál, na kterém se bude dát běhat, případně jezdit na bruslích a jsou tam i pěkné parkové úpravy."

Další takovou zajímavou akcí, která určitě se bude našim obyvatelům líbit, je revitalizace výškovických rybníků.” ((((Těch se bohužel ještě v letošním roce nedočkají.))))

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Probíhají zde stavební práce. V horním rybníčku máme přírodní hráz, která odděluje velké ryby od malých, aby se nemísily. Už se začíná rýsovat nové molo. Postavíme ještě dětské hřiště a mlátové chodníčky.”

Tato relaxační a rekreační zóna se lidem otevře v plné kráse už příští rok na jaře. V současné době probíhá i rekonstrukce zábřežského hřbitova, kde se opravují popraskané chodníky a buduje nové osvětlení. A připravuje se oprava podchodu pod ulicí Plzeňskou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy